Hvilket produkt drejer dit spørgsmål sig om?

Blu-ray, DVD & CD
USB-drev
Hukommelseskort
SSD
Harddiske
Tilbehør
Forbrugsartikler til printere
Blu-ray, DVD & CD
Svar på dine spørgsmål Downloads Teknisk support/Hjælp Praktiske links Brochurer & vejledninger Presseoplysninger
Storage media:Your questions answered
Hvis du ikke kan finde dit spørgsmål, kan du kontakte Verbatims support direkte på supportcentre@verbatim-europe.com.

Har man stoppet produktionen af ''Super Azo'' CD-R'er? Der synes at være mangel på produktet (i hvert fald i Australien), og efter hvad jeg har hørt er det meget efterspurgt.

Selv om jeg ikke kan kommentere Australiens salgspolitik kan jeg slå fast, at vi ikke har standset produktionen af vores AZO CD-R, da denne er vores vigtigste kerneteknologi for CD-R. Læg mærke til, at vi er holdt op med at markedsføre den som "Super AZO". Med vores nye globale mærkevaretiltag kalder vi alle diske, som benytter vores Mitsubishi AZO teknologi for "AZO" diske, hvad enten de er CD-R eller DVDR eller HDDVDR. Alle disse diske er baseret på AZO kemi, hvor der implementeres metal-ioner. Eftersom disse metal-ioner er forskellige for de forskellige laserbølgelængder og optagelseshastigheder (CD, DVD, HDDVD), viser de forskellige farver.
Back
 
 
 
 
Copyright © 2012 Verbatim Ltd. All Rights Reserved.
"Verbatim" and logo are the trademarks of Mitsubishi Kagaku Media Co., Ltd. registered in EU and other countries.
1MB = 1,000,000 bytes 1GB = 1,000,000,000 bytes. Some of the capacity is used for formatting and other functions, and thus is not available for data storage.
Website Design & Development by Orckid